O nas


PMF to strona dla wszystkich policjantów, którym zależy na swojej służbie i cenią sobie wysokie morale oraz esprit de corps policyjnego munduru.

Strona powstała w 2013 roku jako swoista przeciwwaga i odpowiedz na hejt jaki wylewał się na policjantów, przede wszystkim ze strony środowisk pseudokibiców. My też jesteśmy aktywnymi użytkownikami mediów społecznościowych i PMF to nasze miejsce w sieci.Strona powstała, aby motywować, podnosić morale, podpatrywać kolegów zza granicy, wspólnie ucząc się, a przede wszystkim łączyć środowisko w poczuciu policyjnej solidarności. Od samego początku dbamy aby każda wizyta na naszej stronie przynosiła pożytek każdemu policjantowi, który nas odwiedza. Z czasem na stronie zaczęło pojawiać się coraz więcej „cywili”, którzy chcieli zobaczyć, jak wygląda świat po drugiej stronie tarczy. Również z myślą o nich przygotowywaliśmy publikacje, poradniki pomagające w zrozumieniu specyfiki naszej służby, oraz radziliśmy jak zachowywać się w konkretnych sytuacjach, także podczas interwencji policji.

Od samego początku poczucie jedności, odpowiedzialności za partnera, troski o wzajemne bezpieczeństwo w walce z przestępczością było dla nas priorytetem. Dlatego jako pierwsi wprowadziliśmy do świadomości mundurowych i społeczeństwa pojęcie „Cienkiej Niebieskiej Linii” (z ang.Thin Blue Line). Ten symbol odnosi się do policjantów, którzy w każdym społeczeństwie oddzielają dobro od zła oraz zachowania porządku w chaosie. Cienka niebieska linia na czarnym tle łączy również pamięć o poległych policjantach, z funkcjonariuszami którzy są nadal w czynnej służbie.
Z cienką niebieską linią nieodzownie łączy się hasło Hold The Line. To międzynarodowa maksyma policjantów, podkreślająca ich solidarność, wzajemne wsparcie i koleżeństwo niezależnie od pełnionej stopnia i piastowanego stanowiska.

Hold The Line wyraża ważne policyjne wartości m.in. odpowiedzialność, odwagę i ofiarność. Opaska z cienką niebieską linią na nadgarstku cywila to wyraz uznania dla trudnej służby funkcjonariuszy Policji.

PMF to nie tylko strona w Internecie. Od wielu lat aktywnie wspieramy inicjatywy charytatywne, zbiórki dla potrzebujących, pomoce prawne, akcje przekazywania „1%” i wiele innych. Jesteśmy aktywnym uczestnikiem wydarzeń związanych z naszą formacją min. Braliśmy udział w powstaniu oraz objęliśmy patronatem medialnym serię książek Katarzyny Puzyńskiej z pt. „Policjanci”, z której to połowa wynagrodzenia autorki została przekazana na cele statutowe Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

PMF motywuje, pomaga, uczy i bawi.

Wspólnie trzymamy linie !!!

Galeria


Kontakt